hodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona główna hodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona głównahodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona głównafacebookhodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona główna

Bagmati FCI Rose - Kaba

mastif tybetański

mastif tybetański mastif tybetański


Kaba urodziła sie 1.01.2009 w hodowli Bagmati Pani Joanny Pyrak w Ożarowie Mazowieckim.
Od samego początku mojej fascynacji MT poszukiwałam suni o złotym umaszczeniu. Niestety w hodowli, w ktorej starałam się o szczeniaczka, nie urodziła się ani jedna. Cudownym zrządzeniem losu, jak też dzięki moim znajomym dowiedziłam się, że w Bagmati została pięknogłowa Rose. Byłam zachwycona poprzednim miotem z tego samego skojarzenia, z którego pochodzą takie psy, jak Fado czy Komodo. Wiedziałam, że ta dziewczyna jest dla mnie idealna, jak tylko zobaczyłam jej zdjęcia i nie wahałam się ani chwili. Kaba przyjechała do nas jako doskonale zsocjalizowane i odchowane szczenię. Nie mieliśmy z nią większych problemów wychowawczych, czego często doświadczają właściciele MT. Obecnie Rose zaczyna nabierać masy, ma bardzo łagodny i spolegliwy charakter, doskonale prezentuje się w ruchu i jej świetnie zapowiadająca się głowa i sylwetka czynią z niej dużą sunię o solidnej konstrukcji. Jest też wyśmienitym stróżem, traktuje pilnowanie z całą powagą i poświęceniem, na jakie ją stać. Nie zawsze sąsiedzi i osoby postronne pojawiające się w pobliżu naszego domu mają takie same zdanie.
 

Sang Se Sang FCI Sula
Champion Polski
HD:A/A, ED:0/0, tarczyca w normie

mastif tybetański

mastif tybetański mastif tybetański

mastif tybetański

Bagmati FCI Rose & Bhadra Rishiwa z Kaskay.
Pierwszy miot w naszej hodowli przyszedł na świat 18 lutego 2011 roku i Sula jednogłośnie została wybrana na nowego członka naszego psiego i ludzkiego stada.
Była jedyną suczką w miocie o tak upragnionym przez nas ciemno podpalanym wybarwieniu. Już jako maleństwo pokazała nam, że charakteru jej nie brakuje. Najgłośniej domagała się pokarmu i musiała być wszędzie pierwsza. Jest  niesłychanie zwinna i lekka w ruchu. Proporcjonalna budowa i bardzo dobrej jakości czarny włos to cechy odziedziczone po ojcu, ale głowa to już zasługa mamci.:) 

Sang Se Sang FCI Kimbra
HD: B/B, ED: 0/0

mastif tybetański

mastif tybetański mastif tybetański

Bagmati FCI Rose-Kaba & Ayyangadoo Hei-Xiong Must Karu-Ben
To kolejny potomek naszej Kaby! Urodzona 17 lutego 2013 roku. Już w pierwszych dniach skradła mi serce:) Piękna, wyrazista głowa to bez apelacyjnie największy jej atrybut.Jest bardzo łagodna, otwarta i kontaktowa. Szybko zjednuje sobie nowych przyjaciół.

Sang Se Sang FCI Delpo
Młodzieżowy Champion Polski
HD A/A, ED 0/0

mastif tybetański

Sang Se Sang FCI Sula & Nam Kha Kunzang Nam Kha
Delpo to pierwszy i jedyny samiec w naszej hodowli. Urodził się 7 lutego 2014 roku. Tak jak mama, Sula ma ciemne podpalanie, ale długi włos to już zasługa tatusia:)

Gemmas Co Cassandra - Suri

mastif tybetański

wycofana z hodowli

Urodzona 06.03.2009 w estońskiej hodowli pani Moniki Sulengo.
Moje marzenie o Mastifie Tybetańskim nie obejmowało jednakże tylko jednego psa. Dużo osób twierdzi, że dopiero dwa lub więcej MT czynią je naprawdę szczęśliwymi, a co za tym idzie również i opiekuna stadka, jakim staje się właściel. Dlatego do szczęścia brakowało nam tylko ciemnej diablicy o kompaktowej budowie, którą spodziewałam się przywieźć z Estonii.
Wybór padł na Gemmas Co kennel, gdzie urodzić się miały maleństwa po wybitnych rodzicach: Status Benevoles Gemma i Cambu Sundari. Dla mnie było to idealne połączenie. Do dziś uważam Gemme za jedną z piękniejszych suk, jakie widziałam. Klasyczna i proporcjonalna. Dystyngowana dama o pięknym spojrzeniu. Cambu natomiast zachwyca całym sobą, zresztą zapewne nie tylko mnie. Cassandra, zwana w domu Suri, ujęła mnie swoją niesamowitą, jak na szczeniaka, umiejętnością nawiązywania kontaktu i uroczym usposobieniem.
Dziewczyny przypadły sobie do gustu i zabawom do dziś nie ma końca. Suri pomimo swojej słodyczy w oczach, jest typem dominującym w stadzie i od pierwszej chwili pokazywała Kabie, kto tu będzie rządził. Maleńkie szczenię (jest 2 miesiące młodsza od Kaby) nie czuło lęku przed podrośniętą już sunią, która była przecież na własnym terenie. Suri jest niezwykle energiczna, uwielbia pieszczoty i  nie lubi być rozdzielana z Kabą.

To prawdziwa przyjemność i przywilej zdobywać doświadczenie wraz z rozwojem MT, obserwować jak dorastają, zmieniają się i dojrzewają moje dziewczyny. Pies-kot, pies-zagadka, pies-ciągła zmienna istnienia.

hodowla mastif tybetański tibetan mastiff kennel strona główna

| Polityka Prywatności | Kontakt: info@sangsesang.com |